• ALTIN (TL/GR)
  471,39
  % 1,17
 • AMERIKAN DOLARI
  7,4931
  % 0,22
 • € EURO
  8,8934
  % 0,37
 • £ POUND
  9,6291
  % 0,57
 • ¥ YUAN
  1,1002
  % 0,53
 • РУБ RUBLE
  0,0997
  % -0,23
 • BITCOIN
  80073,277
  % 3,83
 • BIST 100
  1.107,29
  % 0,42
 • İhtiyaç Kredisi
 • Konut Kredisi
 • Taşıt Kredisi
 • Kobi Kredisi

Kredi tutarı 500'den büyük olmalı

Kefilsiz Kredi Veren Bankalar

Kefilsiz Kredi Veren Bankalar

Kefilsiz ve bordrosuz kredi veren bankalar sayesinde, nakit ihtiyaçları kısa süre içinde karşılık buluyor. Online başvuru yapma seçeneği de bulunan, kefilsiz kredi veren bankalar SMS yolu ile de başvuruları kabul ediyor. Bankaların kredi verme alanında koymuş olduğu birçok şart, vatandaşları bir hayli zor durumda bırakabiliyor. Bu bağlamda kefilsiz ve gelir belgesiz kredi imkânı tanıyan bankalar, ev hanımlarından, emeklilere kadar geniş bir portföyün ihtiyaçlarını karşılama fırsatına ev sahipliği yapıyor.

Kefilsiz, gelir belgesiz ve kolay şekilde kredi veren bankalardan bazıları şunlardır;

 • ING Bank
 • Aktifbank
 • Enpara
 • Şekerbank
 • CEPTETEB
 • Odeabank
 • Fibabanka
 • Denizbank

Enpara kullanmanın avantajları nelerdir? Merak ediyorsanız yazımızdan öğrenebilirsiniz.

ING Bank Kefilsiz Kolay Kredi

ING Bank tarafından kullanıma sunulan kefilsiz kredi %0,99 faiz oranına sahiptir. Ayrıca 5.000 TL’ ye kadar kefil şartı aranmadan, ING Bank web sitesi üzerinden yapılacak olan kolay kredi başvuruları hızlı bir şekilde, olumlu veya olumsuz olarak sonuçlanır. Banka şubesine gidilmesine gerek kalmadan, onaylanması ve kullanılması mümkün olan ihtiyaç kredisi, onayın ardından, başvuran kişinin hesabına yansıtılır.

Aktifbank Gelir Belgesiz ve Kefilsiz Kredi

Aktifbank, bu kredi türünde, kefil ya da gelir belgesi istemeden krediyi kullanıcıyla buluşturur. Hizmete sunulmuş olan bu kredi türünün faiz oranı %1,89 olarak belirlenmiştir. 40.000 TL’ ye kadar yapılacak olan kredi başvurularında, 60 aya varan vade imkanlarından faydalanmak da mümkündür. Aktifbank kredisinden yararlanmak için sadece T.C. kimlik numarası, ile banka şubesine başvuruda bulunulması, kolay kredi için yeterlidir.

Enpara Kefilsiz Bordrosuz Kredi İmkânı

QNB Finansbank’a bağlı olan Enpara ile kefil ve bordro şartı aranmaksızın, 30.000 TL’ ye kadar kredi imkanı hizmeti sunulur. Enpara.com üzerinden yapılacak olan, kefilsiz koşulsuz kolay kredi başvurularının onaylanması durumunda, direkt olarak krediyi kullanmaya başlayabilirsiniz.  Ayrıca 60 aya varan vadelerle sunulan kefilsiz kredi için belirlenmiş olan faiz oranı %1,25’ ten başlar. Vade süresi uzatıldıkça, faiz oranlarının arttığı Enpara’ da nakit ihtiyaçları için kolay bir şekilde kredi başvurusunda bulunulabilir.

Şekerbank SMS ile Kefilsiz Kredi

Şekerbank’ ın kullanıcılara sunmuş olduğu %2,85 faiz oranına sahip olan, kefilsiz ve gelir belgesiz kredi seçeneği ile, nakite sıkışan vatandaşlar çok hızlı bir şekilde nakit ihtiyaçlarını giderebiliyorlar. 36 aya varan vade oranları sahip bu kredi türünün üst limit 35.000 TL olarak belirlenmiştir. Başvuru Şekerbank şubelerine gidilerek gerçekleştirilebilir.

CEPTETEB Kefilsiz Hızlı Kredi

TEB’ in bir ürünü olan CEPTETEB ile, kefilsiz kredi imkanına sahip olunur. Sunulan bu kredi türü 60 ay vade ve %0,99 faiz oranına sahiptir. Üst limiti 30.000 TL olarak belirlenen CEPTETEB kefilsiz kredi başvurularının onaylanması, başvuracak kişinin kredi notuna göre değişebilir. Krediye başvuru CEPTETEB mobil uygulaması üzerinden yapılır.

Odeabank Koşulsuz Kredi

Odeabank tarafından vatandaşlara sunulmuş olan, kefilsiz, koşulsuz kredi %1,70 faiz oranına sahiptir. Üst limiti 35.000 TL olan bu kredinin vade oranı ise en fazla 60 ay olarak belirlenmiştir. Odeabank kefilsiz koşulsuz kredi başvuruları, Odeabank internet şubesi veya Odeabank şubeleri aracılığı ile yapılır.

Fibabanka Telefonla Anında Kefilsiz Belgesiz Kredi

Kefilsiz kredi veren bankalar içerisinde telefon ile kredi veren tek banka Fibabanka’ dır. 7/24 çağrı merkezi üzerinden yapılacak olan kefilsiz belgesiz kredi başvurusunun detayları,  anında kişiye iletilir. Belirlenen belgesiz kredinin limiti 1.000 Tl ve 25.000 TL arasındadır. Ayrıca Fibabanka telefon kredisi faiz oranı ise %,39 olarak belirlenmiştir. Sunulan en fazla vade oranı ise 24 aydan oluşmaktadır.

Denizbank Web’ te Kredi

Denizbank gelir belgesi şartı aramadan, kredilerini müşterilerine online başvuru imkânı ile sunan bankalardan birisidir. Denizbank’ ın vermiş olduğu bu kredi hizmetinde, belirlenen üst limit 55.000 TL olmakla birlikte vade oranı ise en fazla 48 ay olarak belirlenmiştir. Kredi başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin bilmesi gereken en büyük özelliklerden biri, kredi başvurularının sabah 09:00 ile akşam 21:00 saatleri arasında yapılmasıdır. Denizbank’ ta bu saatler dışında online kredi başvurusu yapılamıyor. Bankaya 50 TL tahsis ücreti karşılığında alınacak olan bu kredi türünde, bölünen vade oranına göre farklı tutarda sigorta primleri mevcuttur.

Kefil olmadan kredi almak isteyen kişiler, Denizbank kredi başvurusunda bulunarak olumlu ya da olumsuz bir sonuca ulaşabilirler. Bazı özel durumlarda banka, başvuran kişiden, farklı belgeler isteme hakkına sahiptir. Böyle durumlarda başvuracak olan kişinin bizzat banka ile görüşmesi gereklidir.

Gelir Belgesi Olmadan Kredi Almak

Herhangi bir bankadan kredi çekmek istenildiğinde, başvuru esnasında ilk olarak maaş bordrosu yani diğer bir adıyla gelir belgesi istenir. Bankalar genellikle gelir belgesi olmayan kişilere kredi vermekte istemsiz olurlar. Fakat gelir belgesine sahip olmayan kişiler, herhangi bir şart olmadan ve belge istenmeden kullanıma sunulan, düşük limitli kredi seçeneklerinden faydalanabilirler. Genel olarak devlet bankaları dışındaki bankalardan kredi almak, kullanıcı sayısı az olduğundan, daha kolaydır. Bu bankalardan herhangi birine, gelir belgesi olmadığı beyan edilerek, ilgili krediye başvuru yapılabilir.

Özel bankalardan gelir belgesi olmadan kredi alabilmek için, bu bankların bazı şartları bulunuyor, bu şartlar;

 • Düzenli bir gelire sahip olmak,
 • Kefil gösterebilmek,
 • Ek gelir sahibi olmak,
 • Şahıs, Ltd ya da A.ş. şirket sahibi olmak,
 • Alınacak krediye karşılık olarak, ipotek ettirecek bir gayrimenkule sahip olmaktır.

Gelir belgesi olmadan kredi alabilmek için, bu şartlardan en az birinin sağlanıyor olması gereklidir.

Esnaf kredisi veren bankalara içeriğimizden bakabilirsiniz.

Ev Hanımlarına Kefil Olmadan Gelir Belgesiz Kredi

Birçok insan, ev hanımlarının gelir belgesine sahip olmadıkları için kredi alamayacaklarını düşünürler, fakat bu son derece yanlış bir düşüncedir. Ev hanımları da, gelire sahip olan diğer insanlar gibi bankalardan kredi alabilirler. Bazı özel bankalar, ev hanımlarına özel olarak 60 aya varan vade ve uygun faiz oranları ile kredi desteği sunuyor. Ev hanımları bu bankalardan, gelirsiz, koşulsuz bir şekilde kredi çekme hakkına sahiptirler.  Bu bankalardan bazıları 20.000 TL’ ye kadar kredi verirken bazı bankalar ise bu limiti 50.000 TL olarak belirlemiştir.

Bankalar Neden Kefil İster ?

Bankalar, yapılan kredi başvurularını üç farklı şekilde onaylama stiline sahiptirler. Kredi başvurusu yapıldığında, bankalar başvuruya üç farklı şekilde cevap verir. Öncelikle öğrenmemiz gereken şey, bankadan hangi cevabın alındığıdır. Alınan cevap öğrenildiğinde izlenmesi gereken yol da değişebilir. Bankanın verdiği bu cevaplardan ikisi onay ve rettir, üçüncüsü ise şartlı onaydır.

Şartlı kredi onayı, kredi başvurunsun onaylandığını fakat, ek olarak bir teminat gösterilmesi gerektiği anlamına gelir. Yetkili banka personeli, yapılan başvurunun ardından, başvuran kişiye “kredi başvurunuz onaylandı fakat kefil gerekiyor” gibi bir şey söyleyebilir. Bu gibi durumlarda kefil olmadan kredinin alınması mümkün değildir. Fakat herhangi bir kefil bulunamadıysa, ipotek ve teminat gösterme gibi ek seçenekler tercih edilerek, kredinin onaylanması, banka inisiyatifi dahilinde gerçekleşebilir. Bu durum kefilsiz kredi veren bankalar için, özel bir şarttır, normal şartlarda bu bankalar, kişiden, kefil talebinde bulunmazlar.