• ALTIN (TL/GR)
  484,41
  % -0,55
 • AMERIKAN DOLARI
  7,9347
  % 0,01
 • € EURO
  9,2997
  % 0,00
 • £ POUND
  10,2553
  % 0,11
 • ¥ YUAN
  1,1851
  % 0,45
 • РУБ RUBLE
  0,1019
  % -0,10
 • BITCOIN
  90015,125
  % -1,30
 • BIST 100
  1.192,73
  % 1,04
 • İhtiyaç Kredisi
 • Konut Kredisi
 • Taşıt Kredisi
 • Kobi Kredisi

Kredi tutarı 500'den büyük olmalı

Ziraat Bankası Kredi

Ziraat Bankası Kredi

Ziraat Bankası ülkemizin en köklü ve güvenilir kurumlarından birisidir. Yıllardan bugüne, ülke ekonomisine sağlamış olduğu katkı yadsınamaz bir gerçektir. Ülkemizde hizmet veren bankalar arasında en geniş ve çeşitli müşteri portföyü Ziraat Bankasındadır. Ziraat Bankası her kesimden ve her yaştan insana hizmet vermektedir. Yılların sağlamış olduğu tecrübe ve güvenilirliğin yanında sürekli yenilikçi tavrı her kesimden insana hitap edebilmektedir.

Ziraat Bankası hizmetleri arasında en çok talep gören birim krediler birimidir. Ziraat Bankası kredi alanında çok çeşitli ve uygun çalışmalara imza atmaktadır. Öğrenciden çiftçiye, emekliden esnafa herkesin ihtiyaçlarına yönelik çalışmalar yapan banka, tüm ihtiyaç türlerine yönelik finansman desteği sağlamaktadır.

 

Ziraat Bankası Kredi Çeşitleri

Ziraat Bankası kredi alanında müşterilerine geniş bir yelpaze sunmaktadır. Her yaştan ve her meslek grubunda insanlara kredi desteği vermektedir.

Bireysel kredi alanında tüketici kredisi, taşıt kredisi ve konut kredisi desteği ile bireylerin her türlü ihtiyaçlarında yanındadır. Bankanın sunmuş olduğu şartları sağlayan her birey, kendi adına kredi kullanımı yaparak nakit ihtiyacını gidermektedir.

Girişimci kredi alanında, adından da anlaşılacağı üzere her türlü girişimi destekleyen kredi çözümleri sunmaktadır.  Yeni işyeri açan veya işyerini büyütme yönünde adımlar atan girişimcilerin en büyük destekçilerinden biri olan banka KOSGEB ve KGF ( kredi garanti fonu ) işbirlikleri ile çok çeşitli kredi paketleri hazırlıyor. Mesleklere ve sektörlere özel çalışmalar yapılıyor. Eczaneden turizme kadar her sektörde yapılan girişimlere finansman veriliyor. İhracat yapmayı planlayan girişimciler Ziraat Bankası’ndan alacakları kredilerle daha büyük işler başarabiliyor. Dış kaynaklı krediler ise bankada alıcılarını bekliyor.

Kurumsal kredi A’dan Z’ye her işletmeye can suyu oluyor. Bir işletmenin ihtiyacı olabilecek her türlü işletme ve yatırım sermayesi Ziraat Bank tarafından kredilendiriliyor. Vermiş olduğu nakdi ve gayrinakdi kredilerle işletmelerin iş gücünü artırıyor. Özellikle tarım ve hayvancılık sektöründe lider konumda olan bankası büyük küçük demeden her işletmeye destek veriyor.

 

Ziraat Bankası Kredi Başvurusu

Ziraat Bankası müşterilerine farklı birçok kredi imkânı sunuyor. Her kredi için sunulan şartlar talep edilen bilgi ve belgeler farklılık gösteriyor. Ancak tüm kredi başvuruları için bazı genel şartlar söz konusu. Ziraat Bankasına kredi başvurusu yapmadan önce bu genel şartlara uygunluğunuzu ölçmeniz ve bu doğrultuda başvuru yapmanız sizlerin avantajına olacaktır.

 • Öncelikle Ziraat Bankası kredi başvurusu yapabilmeniz için 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekmektedir.
 • Hangi tür kredi talebinde bulunursanız bulunun, mutlaka belgelendirebileceğiniz bir gelire sahip olmalısınız.
 • Ziraat Bankası kredi başvurusu için birkaç farklı alternatif bulunmaktadır. Başvurularınızı bankalardan, bankamatiklerden, cep telefonlarınızdan ve internet bankacılığı uygulamanızda yapabilirsiniz.
 • Bankaya direk olarak başvuru yapıyorsanız bankanın sizden istemiş olduğu belgeleri eksiksiz ve doğru bilgilerle teslim etmelisiniz. Ancak bu şartlarda başvurunuz işleme alınacaktır. Başvurunuzu banka üzerinden değil de, internet sayfası, bankamatik, sms veya internet bankacılığı uygulaması aracılığı ile yapıyorsanız başvuru anında sizden istenilen tüm bilgileri doğru bir şekilde girmelisiniz. Çünkü vermiş olduğunuz bilgiler doğrultusunda değerlendirmeye alınan başvurunuz onaylanırsa, bu bilgilerin ilgili belgelerini bankaya ibraz etmek durumundasınız. Aksi halde onaylanan krediniz hesabınıza geçmeyecektir.

 

Ziraat Bankası Kredi Puanı

Kredi puanı kredi başvuruları değerlendirilirken baz alınan en önemli kriterdir. Tüm bankaların bağlı bulunduğu Merkez Bankası her vatandaşın banka bilgilerini bünyesinde barındırmaktadır. Bu bilgiler doğrultusunda her bir kişi için, her bir firma için, her bir şirket için ayrı ayrı kredi skorlaması yapmaktadır. Skorlama yapılırken kişi veya şirketlerin kredi riskleri ve ödeme düzenleri incelenmektedir. Bankalara olan her türlü borcu zamanında ve eksiksiz şekilde ödeyen herkes veya her şirket yüksek kredi puanlarına sahiptir. Ödeme düzensizliği yaşanması durumunda ise kredi puanları düşmektedir.

Ziraat Bankası kredi puanı her kredi kullanımında değerlendirmeye alınan en önemli noktadır. Merkez Bankası’ndan alınan skorlamalar neticesinde başvuruların sonuçları olumlu olabilmektedir veya kredi başvuruları reddedilmektedir.

 

Ziraat Bankası Kredi Faizi

Ziraat Bankası kredi faizi her kredide farklılık göstermektedir. Kredi faiz oranlarını etkileyen en önemli unsur kredi vadesidir. Vadesi düşük olan kredilerin her zaman faiz oranı da daha düşük olmaktadır. Ancak kredi vadesi uzadıkça kredi faiz oranı da artmaktadır.

Ziraat Bankası kredi faiz oranlarında enflasyona ve Merkez Bankası para politikalarına göre değişiklikler olmaktadır. Kredi faiz indirimi veya kredi faiz oranlarında artış dış etkenlere bağlıdır. Bu nedenle kredi hesaplamalarınızı yaparken güncel faiz oranlarını almanız ve bu değerler üzerinden hesaplama yapmanız önemli olacaktır.

 

Ziraat Bankası Kredi Hesaplama

Kredi hesaplama işlemi kredi karşılaştırmalarınızda baz almanız gereken en önemli değerlerdir. Çoğu insan kredi karşılaştırması yaparken sadece kredi faiz oranlarını karşılaştırmaktadır. Ancak bu yanıltıcı bir karşılaştırma olacaktır.

Ziraat Bankası kredi hesaplama işlemlerinizi yaparken kredi maliyeti değerlendirmelidir. Kredi faiz oranlarının yanında kredi için yapılacak her tülü masraf bu hesaplamaya dâhil edilmelidir. Şöyle ki, her banka kredi kullanımı esnasında belirli miktarlarda tahsis ücreti almaktadırlar. Bunun yanında bazı özel kredilerde ekspertiz ve sigorta masrafı söz konusu olabilmektedir. Tüm bunlar kredi maliyetini belirleyen unsurlardır ve kredi hesaplama işlemleri bu şekilde yapılmalıdır.

Bazı bankalar düşük faiz oranı uygularlar. Ancak düşük faiz verdikleri kredi dosyası tahsisi ücretini fazla alırlar. Bu avantajlı bir durum değildir. Kredi faiz oranı yüksek olan bankanın kredi maliyeti daha düşük olabilir. Bu nedenle Ziraat Bankası kredi hesaplama işlemlerinizde banka tarafında talep edilen tüm masrafları değerlendirmeniz ve diğer bankalarla karşılaştırma yapmanız önemlidir.

 

Ziraat Bankası Kredi Kapatma

Kredi kullanırken bu kredinin bankaya geri dönüş süresi oldukça önemlidir. Bankalar her kredi için farklı vadeler uygulamaktadır. Onların belirlemiş oluğu vadelerde kredi ödemesini bankaya yapmış ve tamamlamış olmak gerekmektedir. Ancak bazı durumlarda kredi dosyalarını vadesinden önce kapatma durumu söz konusu olabilir. Bu durum Ziraat Bankası nezdinde olumlu bir durumdur ve size artı puan kazandırmaktadır.

Eğer bir kredi dosyanız varsa ve Ziraat Bankası kredi kapatma işlemini yapmak istiyorsanız bu birçok açıdan avantajlı bir durumdur. Çünkü kredi kapatma işleminde toplam ödeyeceğiniz tutarlarda özel olarak indirim yapılmaktadır. Yani kalan borç tutarının hepsini vadesi gelmeden ödediğinizde banka sizden vadesi gelmeyen borçların faiz bedelini almayacaktır. Böylelikle borç miktarınız azalacaktır.